W postprodukcji skupiłem się na wyciągnięciu kolorów i kontrastów, nie robiłem żadnych montaży. Zdjęcie wykonane w górach, w zaskakujących warunkach pogodowych, mimo kalendarzowej jesieni spadł pierwszy śnieg. Największym problemem okazał się wjazd samochodem pod górę, ale udało się :)
Cała trudność przy fotografowaniu polegała na zrównaniu prędkości aparatu i samochodu. Jak widać na fotografii i ta przeszkoda została pokonana. Aparat Phase One Przystawka P-65 60 MP.

Bio: Łukasz Pęcak (ur. 1983 w Tarnowie)

Fotografią zainteresował się już jako nastolatek. Zaczynał od zdjęć analogowych i eksperymentowania we własnej ciemni, gdzie metodą prób i błędów powstawały fotografie kreacyjne, portrety, krajobrazy. Dzięki temu zdobył niesamowitą swobodę w operowaniu światłem oraz praktyczną wiedzę z zakresu tradycyjnej fotografii. powstawać reportaże, na ogół czarno-białe. Poświęcał fotografowaniu coraz więcej wolnego czasu, do tego stopnia, że wybierając studia, nie miał wątpliwości co do ich kierunku – fotografia na wydziale operatorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Fotografia, już nie tylko analogowa, ale i cyfrowa, stała się jego sposobem na codzienność. Wkrótce okazało się, że można łączyć pasję z pracą zawodową. Pierwsze zlecenia do kampanii reklamowych polegały na fotografowaniu wnętrz i produktów. Oddzielnym rozdziałem od zawsze były akty, kilka sesji zostało opublikowanych m.in. w Playboy’u. W jego pracach można dostrzec, że konsekwentnie trzyma się obranej drogi, a dzięki pracowitości i całkowitemu oddaniu fotografii wykonuje coraz lepsze projekty.

Portfolio:  http://www.lukaszpecak.com/

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...