Jeśli masz nieco ponad 30 tyś. złotych i marzysz o tym, aby twój aparat robił lub kręcił filmy z lotu ptaka to jest proste rozwiązanie twoich problemów. Zdalnie sterowany Helikopter firmy Freefly CineStar z wieloma silniczkami został stworzony to takich zadań specjalnych i spokojnie wzbije się w powietrze z współczesnymi lustrzankami, na kanale freefly vimeo jest film gdzie nawet dał sobie radę z ciężarem o wadze 13 kg.

Na filmie do helikoptera dołączona została dość spora kamera Sony FS100 z obiektywem 18-55mm, czas lotu z takim zestawem nie przekracza około 25 minut i co ciekawe, obraz bezpośrednio z kamery jest nie poruszony i nie potrzebuje dodatkowej edycji komputerowej w kierunku jego poprawy ze względu na zastosowanie 3 kierunkowej głowicy i stabilizatora Cinestar 3 Axis Gimbal.

Zanim jednak zdecydujesz się na zakup musisz pamiętać o tym, że taki system wymaga bardzo doświadczonego operatora helikoptera oraz kamery, również w razie upadku sprzętu straty przekroczą cenę helikoptera a w grę wchodzi jeszcze utrata czyjegoś życia na ziemi.

Recommended Camera: GH2, FS700, Canon 5D, CX760
Weight Including Engines: ~3050g
Dimensions: 1000 x 900 x 350mm
Max Payload: ~2000g
GVW (max): ~6200g
Construction: Gen 2 Carbon Fiber
Max Flight Time (GoPro HD): ~25 min.
Propeller: APC 14×4.7Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...