Vladimir Donkov to skromny i zapalony fotograf podróżnik, który nade wszystko kocha zimę i zamarznięte miejsca trudno dostępne a zarazem bardzo urokliwe. Swoje projekty i wyprawy fotograficzne planuje z wielomiesięcznym wyprzedzeniem i czasami potrafi spędzić miesiące w odizolowanej Arktyce czekając na sprzyjające warunki.

Niedawno Vlad wrócił z Lofotów (archipelag wysp u północno-zachodnich wybrzeży Norwegii) gdzie fotografował dziki krajobraz okolic wyspy Moskenes w porze zimowej i dzięki wsparciu przez firmę Hasselblad, miał okazję testować aparat H4D z obiektywem 35-90 mm f/4-5.6 w niesprzyjających warunkach pogodowych. Vladimir przy okazji nagrał film z jego wyprawy, gdzie pokazuje miejsca gdzie nie ma nocy i dnia czy magicznej godziny podczas nocy polarnej. Opisuje w inspirujący sposób swoją przygodę z aparatem oraz odsłania etapy przygotowań do swojej podróży i urzeczywistnianie swoich marzeń.

Jego wyprawa to kontynuacja projektu, który ukaże się pod postacią albumu fotograficznego z urokliwymi obrazami z 5 kontynentów które po części odwiedził lub odwiedzi wkrótce (Patagonia, Antarktyda, Arktyka i wiele innych miejsc).

Jeśli chcesz zobaczyć magiczne obrazy Vlada zachęcam odwiedzić jego portfolio VerticalShot.com oraz dodać się na fejsbukowym profilu aby śledzić jego pracę.

www.hasselbladbulletin.com
www.behance.net/VladimirDonkov
www.facebook.com/VerticalShot

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...