Brytyjski Fotograf Jimmy Nelson spędził 3 lata podróżując i dokumentując zanikające plemiona na całym świecie – od zarośniętych lasów deszczowych w Papui Nowej Gwinei po zasypaną Północną Mongolię i nie kończącą się Pustynię w Namibii. Przemierzając 5 kontynentów i znajdując 34 plemiona, żyjące z dala od cywilizacji. Jego celem było uchwycić życie odległych i ginących plemion, pokazać jak kiedyś żyli ich przodkowie zanim ślad po nich zaginie bezpowrotnie. Udało mu się sfotografować ich sposób życia oraz niezwykłą różnorodność, często wypieraną przez globalizm i nowoczesny styl życia.

Powstałe fotografie wraz z zapiskami z niezwykłej podróży w najodleglejsze miejsca na świecie zostały niedawno wydane w obszernym albumie pt. „Zanim Odejdą” nakładem wydawnictwa teNeues.

Dostępne są dwie wersje w twardej okładce, 38x31cm w cenie 150$ oraz limitowana do 500 sztuk ekskluzywna wersja XXL albumu o rozmiarach 59x42cm (w etui 63×46) i cenie 8500$, gdzie znajdziemy 500 zdjęć w dużym formacie, 3 podpisane fotografie przez autora.

Więcej informacji o albumie, poszczególnych plemionach i niesamowitych zdjęciach można znaleźć na oficjalnej stronie http://www.beforethey.com/ „Before They Pass Away”
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...