Każdy znas wie jak praca nad dużą ilością zdjęć potrafi szybko zamienić się w koszmar, mamy na to sposoby poprzez akcje w Photoshopie i indywidualny workflow w programach. Można przyspieszyć jeszcze bardziej selekcję zdjęć a nawet edycję w ulubionym przez siebie programie do wywoływania Rawów i postprodukcji dzięki gamepadom (kontrolerom gier). Są bardzo tanie i ogólnodostępne (allegro 14 PLN), mają interfejs USB i działają z komputerami MAC i PC.

Wystarczy ściągnąć na jabłuszko Overdrive USB lub Companion Gamepad a pod okienka program Xpadder i JoyToKey, aby dostosować każdy przycisk na kontrolerze tak aby odpowiadał żądanemu klawiszowi na klawiaturze. Musimy też znaleźć w docelowym programie do zdjęć listę skrótów interesujących nas akcji, ale to chyba najciekawsza część.

To opcja alternatywna, na bogato można kupić gotowy zestaw „Cullinator” (pad + oprogramowanie zgodne z Lightroomem) z filmu poniżej w cenie $55-$142. Nie masz starego pada pod USB lub ilość wolnych guzików na padzie jest dla ciebie za mała, wtedy warto zainwestować w klawiaturę MIDI (allegro) z większa swobodą w indywidualnym workflow podczas edycji zdjęć. W ujarzmieniu kontrolera midi i Lightroom pomoże tobie darmowa aplikacja Knobroom dostępna pod MacOS X.

Założe się, że niewielu z was na to wpadło wcześniej!


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...